Wielu pływaków miewa problem z wlewającą się do uszu wodą. Sprawia to, że odczuwamy dyskomfort, ale może też prowadzić do urazów. Woda na basenie jest chlorowana, co nie jest tolerowane przez wszystkich, znajdują się w niej także bakterie, które mogą spowodować stany zapalne. Można zapytać po co więc czepek? Czepek nie chroni uszu w tak dobrym stopniu jak zatyczki do uszu na basen, które bezpośrednio chronią nasz przewód przed wodą. Przedstawiamy materiał, który pozwoli wybrać Ci najlepsze zatyczki do uszu na basen.

Co dają zatyczki do uszu?

Największym zagrożeniem dla pływaków, jest zapalenie ucha zewnętrznego, nazwane potocznie uchem pływaka. Spowodowane jest ono obecnością wody oraz wilgoci w zewnętrznym przewodzie słuchowym. Warunki takie powodują powstawanie bakterii, które wywołać mogą infekcję. Nie jest wskazane nadmierne wypłukanie woskowiny, ponieważ stanowi ona swego rodzaju naturalną ochronę ucha. Woda w basenach i zbiornikach wodnych przeznaczonych do kąpieli często bywa zanieczyszczona i jest to dla bakterii doskonała okazja do zaatakowania naszego ucha.

Jak temu zaradzić? Bardzo prosto. Wiele osób borykających się z tymi problemami, doświadczyło poprawy już po kilku wizytach na basenie w zatyczkach do uszu. Dla osób z wrażliwymi uszami i skłonnością do chorób przewodu słuchowego jest to świetny wybór, lub chociażby dla osób, które nie lubią uczucia przelewającej się wody po wyjściu z basenu, co bywa nieprzyjemne.

Zatyczki do uszu na basen dla dzieci to także bardzo ważny element, który warto praktykować u najmłodszych w celu ochrony ich uszu. Choroby przewodu słuchowego są dosyć złośliwe i lubią powracać, gdy już wcześniej wystąpiły. Jeżeli chodzi nam po głowie nauka pływania dla dzieci, to jak najbardziej można się w nie wyposażyć.

Jakie zatyczki do uszu wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych zatyczek. Zadanie każdej jest takie same, lecz różnią się one nieco wykonaniem pod względem kształtu oraz materiału. Wykonane są z tworzywa sztucznego, lecz jedne mogą być miękkie, drugie nieco twardsze. Trzeba wziąć pod uwagę to, że nie każde mogą pasować do naszego ucha.

Większość zatyczek ma na tyle giętki materiał, że dopasuje się on do naszego ucha i po chwili w wodzie, zapomnimy o tym, że je mamy.

Zatyczki w praktyce, czyli jak je zakładać

Jest to bardzo proste i każdy sobie z tym poradzi. Nie wolno wciskać ich na siłę, bo wywoła to tylko efekt zebrania się woskowiny w jednym miejscu i może zatkać przewód słuchowy. Należy lekko przechylić głowę na bok, odciągnąć jedną ręką małżowinę ucha do tyłu i powoli wsadzić zatyczkę. Jest to proces bardzo szybki i zdecydowanie warto poświęcić chwilę, bo jak już wiemy z korzystania z zatyczek płynie wiele zalet.

Zatyczki do uszu – Cena i Ranking 2020

Kolorowe, przezroczyste, większe czy mniejsze – rodzajów jest wiele. Cena zatyczek jest stosunkowo niska, jedynym odstępstwem od tej reguły są zatyczki robione na zamówienie, których kształt jest robiony całkowicie dla nas wtedy cena może być wyższa. Najbardziej popularnymi firmami produkującymi zatyczki dla pływaków są bez względu Speedo i Arena, które od wielu lat cieszą się popularnością sprzętu pływackiego wśród profesjonalistów jak i osób, które pływają rekreacyjnie. Przedstawiamy zestawienie produktów, w którym znajdziecie najlepsze zatyczki do uszu. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.