Ile razy, będąc na basenie, spotkałeś się ze zjawiskiem parowania okularów pływackich? Każdy kto ma styczność z pływaniem, wie, jak uciążliwe i denerwujące mogą być parujące okulary pływackie. Wiąże się to ze słabą widocznością i ciągłą koniecznością przepłukiwania ich podczas pływania. Najnowsze modele okularów pływackich, od wewnątrz pokryte są warstwą Anti – Fog. Dlaczego okularki na basen parują? Wiąże się to głównie z naszą niewiedzą, bo każdy kontakt palca z warstwą wewnętrzną, powoduje zmywanie się struktury odpowiedzialnej za to by okulary nie parowały. W poniższym materiale przedstawimy Wam pokrótce to jak można zapobiec parowaniu okularów zarówno domowymi sposobami, jak i specjalnym preparatem do tego przeznaczonym.

Domowe sposoby na parujące szkiełka

W domowym zaciszu również możemy pokusić się o to, by zadbać o nasze okulary na basen. Są one raczej krótkotrwałe i nie tak skuteczne jak płyn anti-fog.

  • Płyn do mycia naczyń – szkiełka należy przepłukać wodą, a następnie umyć płynem, odczekać chwilkę i spłukać. Jest to metoda, która w jakimś stopniu pomaga, lecz jest ona na tyle krótkotrwała, że trzeba powtarzać ją co trening.
  • Plucie – kontakt szkiełek z naszą śliną, może wywołać efekt zatrzymania parowania, lecz wiele osób wie, że taka czynność pomaga na najwyżej kilka długości basenu i trzeba ją powtarzać.

Spray Anti – Fog – jaki kupić?

Płyn Antifog arena

Na rynku znajduje się szereg produktów, które pomagają nam w utrzymaniu naszych okularów w dobrej kondycji jak i zapobiegających parowanie. Płyny Anti – Fog stosowane są przez profesjonalnych pływaków, przykładem może być arena antifog, który jest bardzo popularny, jak i przez osoby pływające rekreacyjnie i jest to bardzo powszechne. Znaleźć można jeszcze działające tak samo chusteczki, które nasączone są takim płynem, lecz wychodzą one znacznie drożej, niż płyn który jest trwalszy. Preparaty te zapewniają lepszą widoczność i pomagają utrzymać okulary w czystości. Dobry płyn anti-fog sprawi, że nasze okulary pokryją się specjalną warstwą i będzie mogli cieszyć się faktem czystych szkiełek w okularkach pływackich.

Jak stosować płyn Anti – Fog?

Jest to bardzo proste. Swoje okulary jesteśmy w stanie zabezpieczyć w kilka minut, a efekty są bardzo zadowalające.

  1.  Okulary muszą być suche. Na wewnętrzną część szkiełek nanosimy warstwę specjalnego preparatu
  2.  Pozostawiamy je na kilka minut, by wytworzyła się ochronna powłoka
  3.  Płuczemy okulary pod bieżącą wodą, ważne jest by nie dotykać palcami szkiełek. Po osuszeniu okularów są one gotowe do użycia.

Jak dbać o nasze okulary?

Wszystko ma swoją żywotność, lecz możemy pomóc naszym okularom dłużej zachować efekt nieparowania. Co zrobić by okulary nie parowały? Nie wolno dotykać palcami szkiełek, bo zniszczymy wcześniej przygotowaną przez nas warstwę. Przechowujmy okulary w specjalnym etui, najlepiej by było ono twarde i nie pozwalało na kontakt innych materiałów z okularkami. Zapobiegniemy również przed ewentualnym ich zniszczeniem. Jeżeli wrzucasz okulary do torby sportowej zaraz po treningu, to upewnij się, że są one suche.

Spray Anti-fog – Ranking i cena 2020

Poniżej znajdziesz ranking preparatów, które pomogą uporać Ci się z parującymi okularamiPrezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych preparatów o charakterze anti-fog, które pochodzi z serwisu nokaut i jest na bieżąco aktualizowane