Każdy z nas wie, jak dzieci lubią zabawę w wodzie i jaką frajdę im to sprawia. Jest to świetna forma aktywności fizycznej i atrakcji dla każdego malucha i warto od małego uczyć je pływać, bo to bardzo zdrowy sport. Należy jednak pamiętać o tym, by odpowiednio je zabezpieczać. Jednym z takich zabezpieczeń bez wątpienia są rękawki do pływania dla dzieci, które często pomagają w nauce, ale też zabezpieczają mniej zaawansowane dzieci podczas przebywania w wodzie. Jakie rękawki do pływania dla dziecka kupić? W tym artykule przedstawimy wam czym powinny cechować się najlepsze rękawki do pływania dla dzieci.

Co dają rękawki do pływania?

Rękawki do pływania to dosyć niepozorne i przez wielu bagatelizowane akcesoria pływackie, które w swojej prostocie zawierają najważniejszą funkcję – zabezpieczenie dziecka przed podtopieniem, oraz sprawiają, że utrzymuje się ono na powierzchni wody. Często jest to bagatelizowana kwestia, oraz odrzucana przez rodziców, ze względu na niewygodę na jaką skarżą się dzieci. Nie jest to prawda, ponieważ dobrze dobrane rękawki, nie mają prawa przeszkadzać ani uwierać. Oczywiście, ich obecność będzie zauważalna, ale nie powinny krępować ruchów, oraz obcierać rączki dziecka.

Jakie rękawki do pływania wybrać?

Rodzice powinni wybierać dzieciom jak najlepsze akcesoria, które zapewnią im bezpieczeństwo podczas wizyty na basenie, czy też pływanie w zbiornikach otwartych. Podobnie jak deska do nauki pływania, pomocne są rękawki. Rękawki to konstrukcja wykonana z tworzywa sztucznego, która po napompowaniu założona na ramię dziecka stanowi duży bąbel powietrza, pozwalający dziecku utrzymać się na powierzchni bez większego problemu.

Podczas wyboru przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, jaki jest rozmiar rękawków. Wielu producentów podaje wymiary, lub też wiek dla jakiego przeznaczone są konkretne rękawki. Często spotkamy się też z dopuszczalną wagą dziecka, dla których są one przeznaczone. To obowiązkowy warunek jaki musi być spełniony, abyśmy były spokojni o to, czy będą one działały poprawnie.

Rękawki do pływania dla chłopców i dziewczynek

Jak zapewne wiemy, producenci robią wszystko, by zachęcić dzieci do kupna konkretnych akcesoriów poprzez umieszczanie na nich ciekawych grafik z bajek, czy też filmów. Praktycznie wszystkie dmuchane zabawki dostępne są w wielu wariantach, tak samo jest z rękawkami. Znajdziemy różnorodne grafiki z kreskówek dla dzieci. Dla chłopców będą to rękawki we wzory z autkami, czy też piłkami, natomiast dla dziewczynek mogą być to elementy baśniowe, czy też z lalkami.

Jest to poniekąd dobry zabieg, bo dzieci często nie chcą czegoś używać. Z pewnością kupno rękawków, które dziecku będą się bardziej podobać będzie owocowało w to, że dziecko je chętniej założy.

Warto zabierać rękawki dla dzieci na basen, by te mogły się bezpiecznie bawić.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rękawków do pływania?

Generalnie rzecz ujmując, rękawki wykonane będą z gumy, bądź też innego tworzywa sztucznego. Będą posiadać zgrzewane elementy, oraz wentyl, który pozwoli nam je napompować. Warto przyjrzeć się temu, jak wentyl jest zabezpieczony, oraz przed wyjściem na basen czy inny zbiornik wodny sprawdzić jego szczelność, oraz to czy nie ucieka z niego powietrze.

Zwracajmy uwagę na to, czy materiały użyte w ich produkcji są dobrej jakości, oraz czy są odporne na przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne. To ważne, by podczas kąpieli nie przerwały się czy też nie przebiły, by zaoszczędzić sobie kłopotów. Istotne jest to, by kupować akcesoria pływackie od renomowanych producentów, które posiadają znak CE, znaczący o tym, że zostały one oficjalnie dopuszczone do sprzedaży w Unii Europejskiej i przeszły szereg testów.

Gdzie spiszą się rękawki do pływania?

Rękawki do pływania spiszą się wszędzie tam, gdzie zabierzemy nasze dziecko. Nie ważne, czy będzie to basen kryty, otwarty, czy też inny zbiornik wodny. Ostrożności nigdy za wiele, bo dobrze wiemy, jak zdradliwe potrafią być żywioły, a zwłaszcza woda. Nie można bagatelizować bezpieczeństwa na kąpieliskach, a akcesoria takie jak rękawki pływackie to bardzo potrzebna rzecz, która nie jest droga, a czasami może uratować życie.

Rękawki a nauka do pływania

Często zadaje się pytania: czy rękawki do pływania to dobry krok w nauce pływania? Zdania w tym temacie są podzielone, chociaż potrafią one podtrzymać dziecko na powierzchni wody, to eksperci twierdzą, że nie do końca jest to dobry element podczas nauki pływania dla dzieci. Zaleca się stosowanie je do maksymalnie piątego roku życia, gdyż późniejsze stosowanie ich może przekłamywać ruchy jakie wykonywane są pod wodą przez dziecko i wprowadzić u niego złe nawyki, które uniemożliwią w przyszłości skuteczną naukę pływania.

Wiele osób zastanawia się jak nauczyć dziecko pływać. To proces długotrwały, który szlifować należy od najmłodszych lat, używając nie tylko do tego wielu akcesoriów, ale przede wszystkim trenować systematycznie pod okiem instruktora.

Rękawki do pływania dla dzieci – Ranking i cena 2020

Teraz, gdy wiemy już czym się charakteryzują, pora wybrać dobre rękawki do pływania. Pamiętajmy o odpowiednim doborze ich co do wieku dziecka, oraz sprawdzeniu, czy są wykonane z dobrych materiałów. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie polecane rękawki do pływania dla dzieci. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.