Pływanie to sport, który ma zbawienny wpływ na cały organizm człowieka. Zwiększa wydolność oddechową, wytrzymałość mięśni a przy tym nie obciąża stawów i kręgosłupa. Jest więc wprost idealnym rodzajem aktywności dla dzieci. Niestety, nie wszystkie chętnie ćwiczą w ten sposób. Na szczęście, jest na to rada.

Zimno na basenie, czyli o trudach kąpieli w trakcie zimowych miesięcy

Pływanie daje sporo radości a jednocześnie pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Co więcej, większość maluchów wprost uwielbia wodne zabawy. Niestety, o ile latem trudno namówić pociechy na wyjście z wody, o tyle zimą pojawiają się problemy. Duże obiekty, jakimi są baseny trudno ogrzać tak, by dzieci czuły się w pełni komfortowo. Sprawia to, że część maluchów nie ma ochoty na spędzanie czasu na wodnych zabawach. Czy oznacza to, że powinniśmy rezygnować z tej rozwijającej aktywności? Na szczęście, niekoniecznie. Rozwiązaniem może być pianka do pływania dla dzieci. Skojarzenia związane z piankami używanymi przez nurków czy surferów są jak najbardziej poprawne. Pianki dla maluchów są bowiem wykonane z takich samych materiałów.

Pianka zamiast stroju lub kąpielówek

Wydawać by się mogło, że dzieci niezbyt chętnie ubiorą się w piankę do pływania podczas gdy większość dzieci bawi się w kąpielówkach lub strojach kąpielowych. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne kombinezony do pływania dla dzieci mają atrakcyjną dla dzieci kolorystykę i ciekawy design, który porównać można do strojów superbohaterów. Dzięki temu maluchy chętnie ubierają swoje pianki i bawią się w nich doskonale.

Czym wyróżniają się nowoczesne pianki do pływania dla najmłodszych

Pianki do pływania dla dzieci wykonane są z utrzymującego ciepło neoprenu oraz lycry. Dzięki temu nawet w przypadku niskich temperatur wody lub powietrza zapewniają dzieciom komfort. Płaskie szwy nie drażnią ciała dziecka zaś przemyślany krój nie krępuje ruchów nawet podczas najbardziej szalonych zabaw. Pianki wyposażone są w zamki błyskawiczne, dzięki czemu ich zakładanie i zdejmowanie nie stanowi problemu – wiele dzieci radzi sobie z tym całkowicie samodzielnie.

Nie tylko na basen

Kombinezon do pływania dla dzieci sprawdzi się w trakcie zimowych miesięcy kiedy dziecko korzysta z basenu, ale również latem. Każdy rodzic wie doskonale, że pogoda w naszym kraju bywa kapryśna a woda w jeziorach czy morzu nie jest niestety najcieplejsza. Pianka pozwoli więc dziecku cieszyć się kąpielą również w przypadku, gdy warunki nie będą najlepsze. To jednak nie wszystko. Ubranie to może pomóc również w bardzo ważnej ochronie przeciwsłonecznej. Skuteczniej niż jakiekolwiek kremy z filtrem ochroni delikatną skórę dziecka przed poparzeniami. Co ważne, wykonanie z szybkoschnącego materiału sprawia, że ubranie to nie będzie przeszkadzało również w trakcie zabawy w piasku czy innych rodzajów aktywności.

Podsumowując, nawet w czasie zimowych miesięcy dziecko może cieszyć się doskonałą zabawą na basenie i czerpać z niej liczne korzyści zdrowotne. Zakup pianki neoprenowej dla dzieci nie jest dużym wydatkiem zaś ubranie to posiada wiele zalet. Warto więc rozważyć taką decyzję.

Zainteresowania użytkowników:
  • pianki do pływania w zimiedla dzieci opinie