Zbliżają się wakacje. Część z nas na pewno myśli o błogim spędzaniu czasu nad wodą, czy to chociażby podczas opalania na plaży, czy też sącząc drinka na leżaku przy basenie. Niewątpliwie woda jest także niezmiernie atrakcyjna dla dzieci. Warto jednak zadbać również o swoje bezpieczeństwo, szczególnie w przypadkach, gdy do tej pory nie udało się nam perfekcyjnie opanować nauki pływania. Wszelkie dmuchane gadżety do wody są praktycznie niezbędne w przypadku dzieci. Pamiętać należy bezwzględnie o tym, że z dzieci w żadnym wypadku nie można spuszczać oka podczas zabawy w wodzie. Różnorodne dmuchane akcesoria zwiększają bezpieczeństwo dziecka, ale nie upoważnia to rodzica do zmniejszenia uwagi.

Koło do pływania dla dzieci

Głównym celem wszelkich kół do pływania dla dzieci jest świetna zabawa oraz oswajanie się z wodą. Dzięki dmuchanym kołom dzieci przyzwyczają się do otoczenia wody i nabierają istotnych nawyków, niezbędnych podczas późniejszej nauki pływania. W przypadku rozpoczęcia nauki pływania przydatna będzie deska do nauki pływania. Choć są to gadżety znacząco zwiększające bezpieczeństwo dziecka nie należy ich traktować jako sprzętu asekuracyjnego, a jedynie jako zabawkę. Kółko może być używane przez dzieci tylko pod nadzorem osób dorosłych.

Koło do pływania dla dziecka bardzo ogólnie podzielić można na dwie kategorie wiekowe:

  • koła dla dzieci w wieku do trzech lat
  • koła powyżej trzeciego roku życia

Dmuchane koło do pływania dla najmłodszych dzieci charakteryzuje się stabilnym siedziskiem z otworami na nóżki oraz często także wygodnym oparciem. Koła dla najmłodszych posiadają ponadto minimum trzy niezależne komory powietrzne, co dodatkowo zwiększa ich równowagę. Na szczególną uwagę zasługuje tego typu koło do pływania z uchwytami dla rodzica, co znacznie ułatwia manewrowanie nim i zapewnienie dziecku pełnej wrażeń, wodnej przejażdżki. Dobrze, aby koło do pływania dla dziecka najmłodszego zaopatrzone było również w ergonomiczne uchwyty dziecięce oraz szelki i paski bezpieczeństwa. Koło do pływania z siedziskiem używane od najwcześniejszych miesięcy to dla dziecka niesamowita atrakcja, komfort, bezpieczeństwo, ale także nauka pewności siebie.

Dla najmłodszych dzieci świetnie sprawdzają się również koła w formie kołnierzy zakładanych na szyję. Warto również zaopatrzyć dziecko w rękawki do pływania. Pozwalają one na swobodne ruchy w wodzie całego ciała dziecka i umożliwiają pracę wszystkich mięśni. Ze względu na niewielkie ich rozmiary tego typu kołnierze z powodzeniem znajdują zastosowanie podczas codziennych kąpieli w wannie. Powyżej trzeciego roku życia można już używać tradycyjne, o odpowiednim rozmiarze koło do pływania dla dziecka, które ułatwia przemieszczanie się w wodzie w zabawne sposoby i zapewnia idealny start do nauki pływania.

Koło do pływania dla dzieci to świetny wybór by zapewnić mu frajdę, ale także element dający poczucie bezpieczeństwa

-> RANKING OKULARÓW PŁYWACKICH DLA DZIECI

Koło do pływania dla dorosłych

Dmuchane koło do pływania dla dorosłych ma niewiele wspólnego z nauką pływania, a kojarzy się głównie z relaksem i odpoczynkiem na wodzie. Tego typu akcesoria to współcześnie bardzo modny, stylowy i designerski, wakacyjny gadżet, bez którego trudno wyobrazić sobie spędzanie czasu na luksusowym, otwartym basenie. Hitem są wyróżniające się modele flaminga, jednorożca, przezroczystej meduzy, czy też brokatowe koła z dużymi, złotymi skrzydłami.

Uwagę zwraca duże koło do pływania z siedziskiem, tak zwana kanapa z przyłączeniami. Dzięki złączeniom możliwe jest tworzenie wspólnych siedzisk-“wysp” i zorganizowanie prawdziwej imprezy na otwartej wodzie. Stabilne siedziska zaopatrzone są w wygodne oparcia, uchwyty na napoje, a od spodu w komfortową siateczkę. Dużym zainteresowaniem wśród urlopowiczów cieszy się także dwuosobowe dmuchane koło do pływania w kształcie ósemki z wygodnymi oparciami. Zwolennicy urozmaiconej zabawy wybiorą z pewnością duże koło do pływania zaopatrzone w linkę holowniczą ułatwiającą również transport. Duże koło do pływania z siedziskiem dla dorosłych może także posiadać wygodny podnóżek optymalnie upodabniając się tym samym do tradycyjnego materaca.

-> Zobacz jaki czepek na basen dla dziecka wybrać!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dmuchanego koła?

Przede wszystkim kupując dmuchane koło do pływania należy zwrócić uwagę na jakość materiału, z jakiego zostało ono wykonane. Istotne jest to, aby materiał był miękkim i wytrzymałym tworzywem PCV, odpornym na promienie UV oraz wodę morską. Przed zakupem warto dokładnie obejrzeć wszystkie złączenia. Koło do pływania powinno być również w każdym przypadku zaopatrzone w jednokierunkowy zawór ułatwiający dmuchanie lub skracający czas pompowania. Decydując się na duże koło do pływania trzeba mieć na uwadze zakup odpowiedniej pompki jeśli nie jest ona dostępna w zestawie. Szczególnie gdy kupujemy koło do pływania dla dziecka niezmiernie istotne jest to, czy nie ma ono żadnych niekomfortowych, ostrych krawędzi.

Jeśli chodzi o koło do pływania z siedziskiem dla najmłodszych to miejsce do siedzenia powinno być wyjątkowo wygodne z odwróconymi spawami wewnętrznymi. Dobrze aby takie siedzisko posiadało regulację wysokości oraz daszek przeciwsłoneczny. Ponieważ od najmłodszego kółko służy głównie do odkrywania wody i oswajania się z nią warto, aby wykonane było choć częściowo z przezroczystego materiału albo posiadało specjalne okienka do obserwowania wody.

Dowiedz się więcej na temat nauki pływania dla dzieci.

Jakie koło do pływania kupić?

Szczególnie w okresie letnim stajemy często przed dylematem, na co się zdecydować. Sprawą priorytetową jest to, aby koło było właściwie dostosowane do wieku, wzrostu i gabarytów użytkownika. Powinno być atrakcyjne kolorystycznie i posiadać ciekawe wzory, co znacząco wpływa na rozwój zmysłu wzroku. Najbardziej poszukiwane są koła z kierownicami o wzorach pojazdów zaopatrzone w klakson, jednorożce, smoki, kaczuszki, czy też żółwie albo koła z ulubionymi postaciami bajkowymi oraz zawierające elementy brokatowe. Dobrze, aby dmuchane koło do pływania posiadało różnego typu ergonomiczne uchwyty zwiększające jego stabilność. Tak naprawdę w dużej mierze to, jakie koło do pływania kupić zależy od naszego gustu oraz budżetu.

Bogata oferta rynkowa w tym zakresie potrafi oczarować i poświęcając odpowiednią ilość czasu na zapoznanie się z nią z pewnością odnajdziemy produkt idealny. Bez względu na naszą decyzję odnośnie tego, jakie koło do pływania wybrać należy o nie odpowiednio dbać i używać zgodnie z przeznaczeniem po to, by służyło nam przez wiele sezonów. Dmuchane koło do pływania trzeba przechowywać z dala od światła, najlepiej w suchych przewiewnych pomieszczeniach oraz nie jest wskazane nadmierne ich pompowanie.

Koło do pływania dla dzieci – Ranking i cena 2020

Wiedząc już co jest najistotniejsze przy wyborze, pora wybrać najlepsze kółko do pływania dla dzieci. Kierujmy się przede wszystkim jakością wykonania, ale także zwracajmy uwagę na design. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie polecane koła do pływania dla dzieci. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.