Spośród całej masy sprzętu, zatyczki do nosa na basen są jednym z najczęściej wybieranych. Stosowane zarówno przez osoby doświadczone, jak i osoby pływające rekreacyjnie. Mają jedno proste zadanie – zapobiegać wlewaniu się wody do nosa. Zatyczka do nosa do pływania to akcesorium bardzo proste, lecz dla niektórych pływanie bez niego jest niemożliwe. Pływanie z noskiem jest popularne, lecz nie może być nadużywanie, by nie doprowadzić do złych nawyków. Profesjonaliści nigdy nie używają nosków, ponieważ oddychanie mają opracowane do perfekcji. Przedstawiamy artykuł, dzięki któremu wybierzecie dla siebie najlepszy klips na nos.

Klips na nos – co daje?

Klips na nos jest jednym z podstawowych akcesoriów dla pływaków. Pomaga on, by woda nie wlewała się do nosa, co dla niektórych jest bardzo uciążliwe. Kolejnym bardzo ważnym zastosowaniem jest fakt, że czasami osoby początkujące próbując oddychać nosem zalewają swój nos i narażają się na ból zatok. Dostanie się wody do nosa zniechęca nas do pływania i sprawia, że czujemy dyskomfort.

Zatyczki do nosa do pływania – budowa

Jest ona bardzo prosta. Zrobiony jest on z tworzywa sztucznego, które ściska nasz nos. Materiał jest na tyle giętki, że nie powinien złamać się przy ściąganiu, lub dopasowywaniu go do naszego nosa. Cena noska jest bardzo niska, a jest sprzęt znacznie pomaga na basenie osobom początkującym.

Zatyczki przy nawrotach

Przy nawrotach koziołkowych, niektórzy skarżą się na fakt dostawania się wody do nosa – jest to naturalne, inaczej być nie może. Niektórzy tak tłumaczą fakt używania zatyczek do nosa i jest to jak najbardziej uzasadnione – noski stworzone są po to by je używać. Używanie klipsa na nos, daje równie dobry efekt jak w przypadku, gdy kupimy zatyczki do uszu do pływania. Obydwa akcesoria są kwestią kilkunastu złotych, a mogą znacznie poprawić komfort pływania i uchronić nas od licznych problemów.

Zatyczki przy nauce pływania – czy warto?

Jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy to zdecydowanie od osoby. Wiele osób uczy się pływać bez klipsa, a inni uważają, że jest to niemożliwe. Warto wypróbować i mieć swoje zdanie, bo tylko tak się dowiemy co bardziej nam odpowiada. Dobry klips na nos może w naszym treningu wiele zmienić i stać się dla nas kluczowym jego elementem.

Dowiedz się więcej o nauce pływania.

Zatyczki do nosa – ranking i cena 2020

Wiedząc z czym się je jego używanie. należy wybrać najlepszy nosek dla siebie. Sprzęt jest bardzo prosty w użyciu i każdy sobie z nim poradzi bez żadnego problemu. Firmy takie jak Speedo i Arena, które przodują w produkowaniu sprzętu dla pływaków, posiadają w swojej ofercie także i noski. Prezentujemy ranking najbardziej popularnych nosków, który jest na bieżąco aktualizowany!