Często wychodząc na basen o nich zapominamy, a są dla nas ważnym elementem. Klapki na basenach to rzecz w dzisiejszych czasach powszechna, nie tylko ze względu na wygodę, ale bezpieczeństwo i higienę. Coraz więcej basenów wymaga klapek, ponieważ dbają o jak największą czystość w szatniach, oraz na samej hali. Jakie klapki na basen kupić? Zebraliśmy garść informacji, które z pewnością przydadzą się i pomogą wam kupić najlepsze klapki na basen.

Po co klapki na basenie?

Klapki na basenie nie znalazły się bez przyczyny. Wiele osób o nich zapomina, przez co później boryka się z problemami skóry stóp, czy nawet grzybicą. Wygodnie się w nich porusza po hali, a co za tym idzie zniwelujemy ryzyko przewrócenia się na śliskiej posadzce. Wydawałoby się to błahe, ale jest to podobne jak w wypadku okularów pływackich – nie są obowiązkowe, lecz warto je mieć.

Higiena

Poprzez noszenie klapek, ochronimy nasze stopy przed zarazkami, których jak wiadomo na basenach nie brakuje, głównie przez osoby które ich nie noszą. Warto zakładać klapki od razu w szatni, gdy styczność mamy nawet ze suchą podłogą. Wiele placówek wymaga by zakładać je już przy przejściu przez kasy, żeby jak najbardziej zwiększyć sterylność.

Ochrona

Klapki chronią całą stopę przed wszelkiego rodzaju otarciami od płytek, które zazwyczaj są dość szorstkie. Chronimy swoje stopy przed ostrymi krawędziami i elementami instalacji na basenie. Stabilizują naszą nogę, przez co jest mniejsza szansa, że się poślizgniemy.

Wygoda

Każdy z nas wie, że spędzając kilka godzin na basenie, możemy skarżyć się na ból stóp od twardej posadzki. Wybierając miękkie klapki zapewnimy wysoki komfort, a wizyta na basenie stanie się jeszcze bardziej przyjemna.

Jakie klapki na basen wybrać?

Klapki należy wybierać osobno dla każdej osoby. Nie można kupić klapek tylko dlatego, że ktoś nam je polecił. Należy zważyć uwagę na to, że każdy ma inną stopę, oraz inaczej układa ją podczas chodzenia. Kupienie nieodpowiednich klapek może powodować ból śródstopia, a na dłuższą metę nawet pogłębienie wady, która wcześniej występowała.
Klapki basenowe plażowe – najbardziej popularny model, cechują się swoją prostotą i idealnie pasują do każdego typu strojów. Są bardzo lekkie i komfortowe. Można powiedzieć, że są to najpopularniejsze klapki męskie,
Klapki chodaki – charakterystycznym dla nich elementem jest pasek z tyłu, który sprawi, że klapek nie zsunie się z nogi. Bardzo dobre rozwiązanie dla dzieci. Są bardzo stabilne i dobrze trzymają się podłoża,
Klapki na koturnie – bardzo popularne klapki damskie. Fason ten opiera się na dodatkowym koturnie, przez co są bardzo wygodne. Sprawdzają się dobrze na basenach otwartych, gdzie pełnią raczej funkcję obuwia w którym przychodzimy, niż zmiennego.

Klapki świetnie sprawdzają się nie tylko na basenie, ale i na wyjazdach. W słoneczną pogodę na urlopie spisują się znakomicie i są bardzo wygodne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Niezwykle ważnym elementem jest podeszwa antypoślizgowa. Zapewni nam ona dobrą przyczepność i poczucie stabilności w poruszaniu się po mokrej nawierzchni. Klapki powinny być dość giętkie, by dopasowywać się do naszej stopy i sposobu chodzenia.
Ten rodzaj obuwia należy dobrać odpowiednio do miejsca gdzie będzie używany. Gdy wybieramy się na basen kryty, warto kupić klapki, które będą przewiewne i umożliwią naszej stopie schnięcie.

Klapki powinny być lekkie, by nie męczyć naszych stóp, oraz by bagaż nie był ciężki. Najważniejszy elementem jest rozmiar. Dobierzmy klapki patrząc na długość wkładki, bo rozmiarówki producentów różnią się. Unikniemy dzięki temu zsuwania się klapka z naszej stopy i sprawimy, że będzie on dobrze dopasowany.

Jakie klapki na basen dla dziecka?

Najlepszym wyjściem jest tutaj kierować się tym, czym w przypadku osoby dorosłej. Dla dzieci, dodatkowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo, jest wybranie klapków z dodatkowym tylnym zapięciem. Zapobiegnie to ewentualnemu spadaniu klapek. Klapki basenowe dla dzieci posiadają dodatkowe, ozdobne elementy, co z pewnością zachęci młodych pływaków do ich noszenia.

Klapki dla dzieci to rzecz ważna, bo ich cera jest bardzo wrażliwa, dlatego nie można narazić ich na bakterie, które chcąc czy nie chcąc na basenie występują. Zapobiegnie to grzybicy, która lubi powracać.

Czy klapki na basen są obowiązkowe?

Sytuacja tutaj jest podobna jak co do czepka pływackiego – zależnie od tego jakie basen stawia sobie wymagania. Niektóre pływanie, narzucają obowiązek zakładania ich zaraz przy wchodzeniu do szatni w trosce o higienę, a niektóre nie mówią o tym słowa i można chodzić bez nich.

Noszenie ich w przypadku gdy basen tego nie wymaga jest sprawą osobistą, lecz dla własnego bezpieczeństwa lepiej to zrobić. Chronią nas one przed różnego rodzaju infekcjami, oraz chronią nas przed poślizgnięciem się na śliskiej nawierzchni.

Klapki basenowe damskie – Ranking i cena 2020

Teraz, gdy wiemy czym się kierować, możemy wybrać najlepsze dla nas klapki. Na rynku jest bardzo dużo firm które specjalizują się w ich produkcji. Pływacy najchętniej sięgają po klapki firm specjalizujących się w sprzęcie specjalistycznym takich jak Arena, Speedo, czy też popularnych firm sportowych jak Adidas i Nike. 

Prezentujemy zestawienie, gdzie znajdziecie najlepsze damskie klapki na basen. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Klapki na basen męskie – RANKING 2020

Prezentujemy zestawienie, gdzie znajdziecie najlepsze męskie klapki na basen. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Klapki na basen dla dzieci – RANKING 2019

Prezentujemy zestawienie, gdzie znajdziecie najlepsze klapki dla dzieci na basen. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Japonki – jakie kupić?

Wiele osób zamiast klasycznych klapek, wybiera japonki i jest to jak najbardziej dobry wybór. Mają one niecą inną budowę niż tradycyjne klapki. Całość opiera się na podeszwie, która często jest identyczna jak w przypadku klapek pełnych, a jedynie sposób tego jak je zakładamy jest inny. W podeszwę zamontowany jest plastikowy element, który wkładając japonki wsuwamy pomiędzy duży, a długi palec stopy.

Jedni je lubią, a inni nienawidzą. Są bardzo przewiewne, często można spotkać osoby spacerujące w ciepłe dni w japonkach po mieście, własnie ze względu lekkości i przewiewności. Minusem może być fakt, że często nie mają tak dobrej, wyprofilowanej podeszwy jak klapki pełne, czy zabudowane, przez co komfort może być mniejszy. Przy polaniu ich wodą, mogą sprawiać uczucie spadania ze stopy.

Damskie japonki na basen – Ranking i cena 2020

Prezentujemy zestawienie, gdzie znajdziecie najlepsze damskie japonki na basen. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Męskie japonki na basen – Ranking i cena 2020

Prezentujemy zestawienie, gdzie znajdziecie najlepsze męskie japonki na basen. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.