Dla niektórych niezbędne do nauczenia się pływania, dla innych nieodłączny element treningu poszczególnych partii ciała. Deska do pływania to idealny wybór, gdy jesteśmy początkującymi pływakami, bo pozwala nam się to oswoić z wodą i wyrobić odpowiednie nawyki, oraz poprawne ruchy nóg, oraz rąk. Jaką deskę do pływania wybrać? Prezentujemy materiał, który przybliży wam temat tego sprzętu, oraz sprawi, że w waszym ekwipunku znajdzie się dobra deska do pływania.

Czy warto pływać z deską?

Jest to jak najbardziej uzasadnione działanie. Deska często używana jest do nauki pływania Pływanie to sport, w którym potrzebna jest idealna synchronizacja pracy rąk oraz nóg. Od samego początku trzeba pracować nad tym, by dobrze rozwinąć swoje mięśnie, oraz by ruchy były odpowiednie i poprawnie wykonywane.

Deski mogą być używane w dwojaki sposób. Pierwszym z nich jest wsadzanie jej między nogi. Ściskana przez mięśnie nóg, uniemożliwia ruch nimi i wymusza pracę rąk. Trening ten na celu ma wzmocnienie ramion i wypracowanie odpowiedniego ruchu przednimi kończynami. Drugim, zdecydowanie bardziej popularnym sposobem jest trzymanie deski rękami. Dzięki temu ćwiczymy mięśnie nóg, ruch nogi, oraz prawidłowe jej położenie, wraz ze stopą. Ważne jest, żeby treningi z deską były wykonywane pod okiem instruktora, jeżeli to dopiero nasze pierwsze kroki na basenie. Istotne jest, by ćwiczyć zarówno ręce i nogi, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie jedna część ciała pracuje bardzie, a druga pozostaje zaniedbana.

Dobry początek na basenie pod okiem osoby zaawansowanej pozwolą nam odpowiednio ustabilizować naszą pozycję. Deska jest też dla niektórych osób swego rodzaju zabezpieczeniem. Chwytając się czegoś, łatwiej jest nam się przekonać do pływania i wiele osób dzięki temu przełamuje bariery i sprawia poczucie bezpieczeństwa. Deska do pływania dla dorosłych to nie żaden powód do wstydu – każdy od czegoś zaczynał, a to akurat jedno z najbardziej przydatnych akcesoriów, jakie możemy kupić.

Treningowa deska do pływania arena

Na co zwrócić uwagę przy wyborze deski do pływania?

Jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę. Zaważy to na tym, jak szybko nauczymy się pływać, oraz fakt, że będzie to dla nas komfortowe i przyniesie wielką frajdę. Producenci zapewniają bardzo szeroki wybór desek do pływania, więc warto im się przyjrzeć nieco bliżej przed kupnem.

Rozmiar

Rozmiar jest bez wątpienia najistotniejszym czynnikiem, który często bywa problematyczny. Deski są na ogół produkowane w trzech rozmiarach. Duża, kształtem przypominająca grot strzały. Na samym przodzie często miewa otwory, które umożliwiają złapanie jej pełnym chwytem a nie tylko przy krawędzi. Jest to deska, którą najczęściej spotkamy na basenach.

Drugim rodzajem, jest ósemka. Jest to deska mała. W przeciwieństwie do deski dużej, nadaje się ona raczej do ćwiczenia rąk. Zdecydowanie łatwiej i wygodniej trzyma się ją między nogami niż deskę dużą, ponieważ jest idealnie wyprofilowana.

Trzeci rodzaj deski, to deska średniego rodzaju. Jest to deska, która nadaje się do trenowania zarówno rąk jak i nóg, ale często nazywana jest po prostu deską wyjazdową, ze względu na dość kompaktowy kształt.

Materiały

Deski wykonane są z tworzywa sztucznego, które często jest pokrywane specjalnym chropowatym materiałem, by uniknąć stłuczeń, zadrapań i odkształceń na jej powierzchni. Sprawia to również, że deska nie przemaka, a co za tym idzie nie chłonie wody. Bardzo dobrze i szybko schnie. Spotyka się również deski wykonane z miękkiej pianki, które są przyjemniejsze i miększe we chwycie, ale niestety chłoną wodę i czasami bywa to niekomfortowe. Często spotykana jest także deska do pływania dmuchana – jest bardzo lekka i możemy bez problemy złożyć ją do torby po treningu.

Kolory i szata graficzna

Tutaj można znaleźć pełną różnorodność. Producenci produkują deski w różnych kolorach, oraz łączą je i daje to bardzo dobry wizualnie efekt. Najczęściej spotykanym kolorem deski jest zdecydowanie kolor niebieski i jego odcienie.

Deska do pływania – Ranking i cena 2020

Gdy wiemy już, czym powinna cechować się nasza deska, pora zdecydować jaka będzie dla nas najlepsza deska do pływania. Bardzo dużą popularnością cieszą się deski od profesjonalnych producentów sprzętu pływackiego, czego przykładem może być deska do pływania arena. Prezentujemy ranking pochodzący z serwisu Nokaut, który jest na bieżąco aktualizowany.

Deska do pływania dla dzieci

Deski dla najmłodszych pływaków są wykonane nieco inaczej. Ich rozmiar jest mniejszy, by dzieci mogły złapać deskę pełnym chwytem. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów, bez szorstkich powierzchni oraz ostrych krawędzi. Deski dla dzieci mają bardzo często ozdobne grafiki z postaciami z bajek, które zachęcają dzieci do pływania i korzystania z nich. W przypadku dzieci, dobrze sprawdzi się styropianowa deska do pływania, jak i dmuchana. Obydwie mają bardzo dobrą wyporność, ale przede wszystkim są lekkie.

Deska do pływania dla dzieci – Ranking i cena 2020

Warto kupić dziecku deskę, która będzie zachęcała go do pływania. Może to rodzić pasję i zainteresowania na całe życie, a pływanie jest sportem, które niesie za sobą wiele korzyści. Prezentujemy ranking, gdzie znajdziecie najlepsze deski do pływania dla dzieci, pochodzący z serwisu Nokaut. Jest on na bieżąco aktualizowany.